Skip to main content

Maske Testleri ve Maske CE Belgelendirme

2016/425/EU Kişisel Koruyucu Ekipmanlar yönetmeliğine göre Toz Maskeleri Kategori III ve Onaylanmış Kuruluş ve Akredite Laboratuvar tarafından test edilip sertifikalandırılması gereken ürün gruplarındandır. İlgili EN 149+A1  Solunumla ilgili koruyucu cihazlar-Parçacıklara karşı koruma amaçlı filtreli yarım maskeler-Özellikler, deneyler ve işaretleme standartına göre Avrupa Birliği Menşeili akredite partner test laboratuvarlarında testleri gerçekleştirilir. 2016/425/EU Kişisel Koruyucu Ekipmanlar Yönetmeliği  EK III’e göre hazırlanmış olan teknik dosya ve EN 149+A1 standartına göre yapılmış test raporu ile onaylanmış kuruluşa yapılan başvuru sonucu firma belge almaya hak kazanır. Belge geçerlilik süresi beş (5) yıldır. Medikal Cihazlar Yönetmeliği’ne göre Cerrahi Müdahele Maskeleri Class I olarak değerlendirilir. Cerrahi maskeler üç sınıfa ayrılır. Type I, TypeII ve Type IIR. Type I hastalar için, Type II ve Type IIR sağlık personellerinin kullanımı için uygundur.

 

 

Test ve analizi talep edilen  maske sınıfında EN 14683 Cerrahi Maskeler   standartına göre Avrupa Birliği Menşeili akredite partner test laboratuvarlarında aşağıdaki testleri gerçekleştirilir.

  • *Bakteri Filtrasyon
  • *Diferansiyel Basınç
  • *Sentetik Kan Penetrasyon Testi (Sadece TYPE II R için)
  • *Mikrobiyolojik Temizlik(Bioburden)

TESTPLUS,  FFP2,FFP3 Maskelerin test ve AT Tip İncelemesi ile ilgili Avrupa Birliği Onaylanmış Kuruluşu olan 2890 numaralı CIS INSITUT d.o.o. firmasının Türkiye temsilcisidir.

FFP2 VE FFP3 maskelerinin testleri, yıllık gözetimleri, CE Belgelendirme ve AT Tip Onayları  ile ilgili teknik  detaylar, süreç ve fiyatlandırma  için TESTPLUS Teknik Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.