Skip to main content

Günümüz Dünya’sında hijyen odaklı dezenfektasyon ve temizleme sistemleri gün geçtikçe daha çok talep edilir olmuştur.   Ultraviyole (mor ötesi) ışınların dalga boyları X- ışınlarınınkinden daha uzun, görünen ışınlarınkinden ise kısadır. Dalga boylarının kısalığı sebebiyle insan gözüyle görülmesi imkansızdır.

Ultraviyole ışınlarının, bakterileri öldürme veya tesirsiz hale getirme özelliğinden dolayı bu sebepten hastanelerin bazı bölümlerinde, çocuk odalarında ve sterilize hava gereken birçok ameliyede UV teknolojisi ve ultraviyole lambaları kullanılır. UV teknolojisi sayesinde su, hava ve teçhizatlardaki bakteri, virüs, küf, mantar ve mikroorganizmaların hücre yapılarını bozarak etkisiz hale getirilmektedir.

UV Ultraviyole Dezenfeksiyon ,  Hava Temizleme Sistemleri ve UV C  Hava Temizleme Cihazları  için CE Belgesi Nasıl Alınır?

UV dezenfeksiyonu bir sistem olarak temizleme işlemini yapar. 2014/35/EU Alçak Gerilim Yönetmeliği kapsamında UVc Cihazları ve bu UV Lambası ile çalışan dezenfeksiyon sistemleri için CE belgelendirme ve ilgili güvenlik test çalışmalarının yapılması gerekmektedir.

Testler aşağıdaki standarda göre yapılmalıdır;

  • TS EN 60335-2-65 Güvenlik kuralları- Ev ve benzeri yerlerde kullanılan elektrikli cihazlar için- bölüm 2- 65: Hava temizleme cihazları için özel kurallar

TESTPLUS UV Ultraviyole Dezenfeksiyon Sistemleri ve UVC Hava Temizleme Cihazları için CE Belgesi ve testleri konusunda   teknik uzman kadrosu ile hizmet vermektedir. Sorularınız için iletişime geçebilirsiniz.